Z radością informujemy, że reprezentacja naszej szkoły w składzie: Natalia Jarominek z klasy III Ta2 oraz Dawid Gotkowicz z klasy II Te uplasowała się na honorowym miejscu w centralnym etapie Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości bloku B w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Tegoroczne eliminacje zostały przeprowadzone w dniach 02.06.2017-04.06.2017 r. Program był bardzo atrakcyjny, oprócz intelektualnych zmagań , uczestnicy mogli zwiedzać kopalnię krzemionki, Muzeum Porcelany w Ćmielowie, Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki. Niezapomnianych wrażeń dostarczył wyjazd do Zwierzyńca Bałtowskiego, JuraParku, Prehistorycznego Oceanarium. Była to duża dawka emocji i dobrego humoru. Dodatkowym profitem zmagań najlepszych drużyn w kraju były wieczorne spotkania, rozmowy, wymiana doświadczeń. Z punktu widzenia ucznia należy wspomnieć o korzyściach w postaci 100% wyniku na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe w części teoretycznej. Zwycięzcom ogólnopolskich zmagań serdecznie gratulujemy. Warto dodać, że opiekunami drużyny byli: p. Mariusz Gławenda i p. Aneta Remiszewska-Grzesiak. Reprezentacja z okręgu Łódzko-Sieradzkiego zdobyła XXIV miejsce w Ogólnopolskim Finale Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, blok B.