Zawodnik Kajakowego Klubu Sportowego w Sieradzu Jordan Łuszczek wygrał oba wyścigi na 200 i 1000 metrów w kategorii juniorów.

W weekend (17 czerwca) zostały rozegrane 11. Międzynarodowe Regaty o Puchar Lubelskiego Koziołka oraz Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w kajakarstwie. Areną zmagań czołowych zawodniczek i zawodników z Polski oraz Ukrainy był Zalew Zemborzycki w Lublinie.

W regatach wystąpili reprezentanci klubów krajowych i zawodnicy z ukraińskich szkół sportowych: Lwowa, Kowla i Łucka. Jest to największa impreza kajakarska w regionie, w której wystartowało blisko 120 uczestników.
Rywalizowano na dystansach: 200, 1000 i 2000 m w kategoriach dzieci, młodzików, juniorów młodszych i juniorów, walcząc w konkurencjach K-1, K-2 i C-1.

Zawodnik Kajakowego Klubu Sportowego w Sieradzu Jordan Łuszczek wygrał oba wyścigi na 200 i 1000 metrów w kategorii juniorów.