ZBIÓRKA KRWI W MECHANIKU

 


 

19 lutego 2018 roku na terenie Internatu przy ZSP NR 1 w Sieradzu odbyła się druga już w tym roku szkolnym zbiórka krwi. Organizatorem akcji honorowego krwiodawstwa było Szkolne Koło PCK. Akcja została przeprowadzona we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Do honorowego oddania krwi zgłosiło się 19 osób, z czego 16 osób oddało krew. Łącznie zebrano 7200 ml krwi pełnej. Dawcy to uczniowie ZSP NR 1 oraz wychowankowie internatu.

 

Kolejna zbiórka zaplanowana jest na dzień 18 kwietnia 2018 roku.

 

 

ZBIÓRKA KRWI W INTERNACIE

ALBUM

Dnia 19 października 2017 roku w Internacie przy ZSP nr 1 w Sieradzu odbyła się ogólnopolska zbiórka krwi. Akcja została zorganizowana przez Szkolne Koło PCK  współpracujące z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Do honorowego oddania krwi zgłosiło się 33 dawców w tym również wychowankowie internatu. Była to doskonała okazja aby nasi wolontariusze dołączyli do grona ludzi dobrej woli ratujących zdrowie i życie osób poszkodowanych w wypadkach  i ciężko chorych.

Następne akcje honorowego krwiodawstwa zaplanowana są na 19 lutego 2018 roku i 18 kwietnia 2018 roku.

 

 

NAJWAŻNIEJSZA INTEGRACJA

 

 

 

ALBUM

 

 Wraz z powstaniem nowej grupy wychowawczej zostały zorganizowane zajęcia integracyjne. Zajęcia poprowadziła wychowawczyni grupy. Miały one charakter cykliczny i opierały się na technikach stosowanych w socjoterapii. Poprzez wykonywanie prostych a zarazem często zabawnych zadań wychowankowie mogli się lepiej poznać. Wspólna analiza efektów ich działań  pozwoliła im również na lepsze zrozumienie samych siebie. Cennym doświadczeniem było na przykład poznanie swoich mocnych i słabych stron.

NIESIEMY RADOŚĆ

  ALBUM

W miesiącu marcu 2017 roku wychowankowie Internatu oraz działacze Szkolnego Koła PCK zainicjowali wśród społeczności szkolnej akcję zbiórki kredek, malowanek, książeczek do czytania na rzecz chorych dzieci - pacjentów szpitala. Przedsięwzięcie przeprowadzone zostało we współpracy z Oddziałem Pediatrii Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu. Uczniowie chętnie przyłączyli się do akcji ofiarując małym pacjentom odrobinę radości w trudnych chwilach choroby. Pośród prezentów znalazły się zarówno rzeczy specjalnie na tę okazję zakupione jak i ulubione książeczki ze zbiorów domowych. Wszystkie podarunki to symbol wsparcia oraz chęci niesienia bezinteresownej pomocy. Serdecznie dziękujemy!

 

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

POWODZENIA NA MATURZE!

 

Jak co roku żegnaliśmy naszych maturzystów. Impreza odbyła się w kameralnym gronie koleżanek i kolegów, z którymi uczniowie tegorocznych klas maturalnych przeżyli wspólnych kilka lat w murach internatu. Wspomnieniom i anegdotom nie było końca. Nie zabrakło również pamiątkowych upominków w postaci wykonanych przez młodszych kolegów karykatur. Zmierzającym ku dorosłemu życiu towarzyszom internackiej doli i niedoli życzyliśmy zdania egzaminów na same piątki!

 

 

 Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

 

 ALBUM

W czerwcu 2017 roku grupa młodzieży z internatu gościła w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu. Na wycieczkę wybrali się uczniowie zarówno ze stałej grupy szkół średnich jak również uczniowie uczęszczający na kursy zawodowe. Panowie strażacy w bardzo ciekawy sposób przybliżyli młodym ludziom arkana swojej pracy. Opowiedzieli jakie kryteria trzeba spełnić, aby pracować w tym zawodzie. Okazało się, iż należy posiadać nie tylko niesamowitą siłę fizyczną ale również ponadprzeciętną odporność psychiczną. Strażacy zaprezentowali także sprzęt bojowy, którym dysponują wyjeżdżając na akcje. Chętne osoby miały możliwość sprawdzenia jak ciężki jest ekwipunek pożarniczy oraz czy zwinięcie węża strażackiego to rzeczywiście prosta czynność.

JAK W DOMU

 

Zgodnie z tradycją również w tym roku tuż przed Świętami Bożego Narodzenia młodzież zamieszkująca w internacie wspólnie z wychowawcami zorganizowała Uroczysta Kolację Wigilijną. Wzięli w niej udział zarówno wychowankowie stałej grupy szkół średnich jak również młodzież kursancka. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, m.in. pani Dyrektor, pan Kierownik, pracownicy internatu oraz członkowie zaprzyjaźnionego zespołu muzycznego w składzie: mł. bryg. Jarosław Wasilik – wokal, gitara, pan  Artur Wójcicki – gitara. Wspólnie z wokalistą śpiewaliśmy kolędy oraz znane piosenki popowo – rockowe. Zabawa była przednia.

Wieczór zainaugurowało przedstawienie jasełkowe wystawione przez wychowanków szkół średnich. Występ cechował humor sytuacyjny oraz zabawne dialogi. Młodzi aktorzy wypadli wspaniale.