Wynalazczość w finale Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Bartosz Dziębowski i Dawid Ciumek zdobyli tytuł FINALISTY, op. A.Remiszewska-Grzesiak, M.Gławenda

Droga do sukcesu nie była łatwa. Nasi olimpijczycy przeszli przez eliminacje szkolne, następnie wojewódzkie (okręg łódzko-sieradzki) w Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim gdzie zakwalifikowali się do etapu centralnego. Finał odbył się w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku (woj. podkarpackie) w dniach 25 - 27 maja 2018r. gdzie nasi reprezentanci rywalizowali w gronie stu kilkudziesięciu uczniów z całej Polski, pod troskliwą opieką Pani Anety Remiszewskiej-Grzesiak.
Bartosz i Dawid wykazali się szczegółową znajomością Ustawy - Prawo Własności Przemysłowej oraz historią wynalazków.
Wkład pracy włożony w czasochłonne przygotowania zaowocował sukcesem, który daje Bartoszowi i Dawidowi zwolnienie z etapu pisemnego wszystkich egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie oraz indeks na większości uczelni technicznych i uniwersytetów w Polsce.