Hasło przewodnie tegorocznej kampanii „Bądź tam dla kogoś innego”

 

Co roku 14 czerwca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. Wydarzenie to jest okazją do podziękowania honorowym krwiodawcom – oddającym bezpłatnie krew – za ratujący życie dar krwi i zwiększenia świadomości potrzeby regularnego oddawania krwi w celu zapewnienia potrzebującym pacjentom dostępu do wysokiej jakości, bezpiecznej krwi i preparatów krwiopochodnych.

 Transfuzje krwi i produkty krwiopochodne co roku ratują życie milionom ludzi. Pomagają pacjentom cierpiącym na choroby stanowiące zagrożenie dla życia, przedłużając i zapewniając im wyższą jakość życia, a także stanowią zabezpieczenie złożonych procedur medycznych i chirurgicznych. Krew odgrywa również istotną rolę w kontekście opieki i ratowania życia matek i dzieci oraz w czasie operacji ratunkowych podejmowanych w związku z katastrofami naturalnymi i spowodowanymi przez człowieka.

Hasło przewodnie tegorocznej kampanii „Bądź tam dla kogoś innego” zachęca potencjalnych dawców do odwiedzenia punktów krwiodawstwa. To właśnie w nich dawcy pomagają ratować życie i zdrowie anonimowym biorcom.
 W Sieradzu będzie można oddać z tej okazji krew w dniu 13.06.2019 r. w Punkcie Pobrań w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Armii Krajowej 7 w godzinach 8 – 10.30. Zbiórkę organizuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych z naszej szkoły do wzięcia udziału w tej jakże pięknej akcji.:)  DZIĘKUJEMY ZA DOTYCHCZASOWĄ WSPÓŁPRACĘ I ZAANGAŻOWANIE. HONOROWI DAWCY – JESTEŚCIE WIELCY!    SK PCK