TECHNIK INFORMATYK

Szkoła posiada 5 pracowni komputerowych dla zawodu technik informatyk
z najnowszym wyposażeniem komputerowym
pozyskanym w ramach projektu unijnego.

 

W szkole rozwijany jest projekt najnowszej technologii  światłowodowej.

 

 Szkoła posiada komputery w bibliotece szkolnej dostępne dla każdego ucznia.

 

 Pracownia Urządzeń techniki komputerowej

Uczniowie zapoznają się z zasadami działania i korzystania sprzętu komputerowego, najnowszych technologiami sprzętowymi oraz zasadami ich współpracy i wykorzystania. Możliwości pracy na najnowocześniejszych rozwiązaniach technicznych i technologicznych oraz programowych.

Pracownia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt dydaktyczny, między innymi:

 • komputery z procesorami i5-8400, 16 GB RAM, kartą grafiki NVIDIA GTX 1060
 • demonstratory technologii sprzętowych, możliwość sprawdzania własnych umiejętności na sprzęcie testowym
 • zajęcia odbywają się z wykorzystaniem projektora multimedialnego
 • młodzież może korzystać z dodatkowych zajęć w ramach certyfikatu ECDL przygotowanego przez Polskie Towarzystwo informatyczne z płatnymi praktykami dla uczestnika

 

 Pracownia Technik Internetowych i Multimedialnych

Uczniowie zapoznają się z zasadami działania i korzystania najnowszych rozwiązań graficznych i multimedialnych oraz biznesowej grafiki prezentacyjnej. Zdobędą dodatkowe umiejętności dotyczące architektury stron internetowych, czy wykorzystania elementów graficznych i animacji.

Pracownia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt dydaktyczny, między innymi:

 • komputery z procesorami i5-8400, 16 GB RAM, kartą grafiki NVIDIA GTX 1060
 • zajęcia odbywają się z wykorzystaniem projektora multimedialnego
 • każdy uczeń ma możliwość pracy na tablecie graficznym
 • młodzież może korzystać z dodatkowych zajęć z grafiki i multimediów w ramach projektu unijnego  z płatnymi praktykami dla uczestnika

 

 Pracownia sieci komputerowych

Uczniowie zapoznają się z zasadami działania i korzystania z sieci komputerowych. Uczniowie mają możliwość zaprojektować i wykonać sieć komputerową oraz konfigurować urządzenia sieciowe, takie jak rutery, przełączniki, firewalle. Ponadto korzystając z maszyn wirtualnych konfigurują sieciowe systemy operacyjne z rodziny Windows Server i Linuks.

Pracownia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt dydaktyczny, między innymi:

 • komputery z procesorami i7-8700, 16 GB RAM, kartą grafiki NVIDIA RTX 2070,
 • przełączniki warstwy 2 i 3 firmy CISCO,
 • routery CISCO 4321,
 • sprzętowe firewalle,
 • testery i narzędzia do montażu sieci.
 • zajęcia odbywają się z wykorzystaniem projektora multimedialnego i tablicy interaktywnej

 

Uczniowie mają do dyspozycji (również z możliwością legalnego zainstalowania w domu) systemy operacyjne Windows i inne oprogramowanie Microsoft z programu Azure Dev Tools for Teaching.

W pracowni dodatkowo odbywają się zajęcia w rzeczywistości wirtualnej realizowane w ramach projektów unijnych. Uczniowie zapoznają się z zasadami tworzenia projektów z rzeczywistości wirtualnej oraz testują je, korzystając z platformy Oculus, HTC Vive, Xbox, PS4.

 

Pracownia Aplikacji Internetowych.

Uczniowie zapoznają się z zasadami działania i korzystania najnowszych technik tworzenia aplikacji webowych i bazowanych. Uczeń ma możliwość zapoznania się z najnowszymi językami tworzenia serwisów www z wykorzystaniem  dostępnych rozwiązań od HTML do Python oraz sprawdzonymi rozwiązaniami baz MySQL.

 

Pracownia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt dydaktyczny, między innymi:

 • komputery z procesorami i5-8400, 16 GB RAM, kartą grafiki NVIDIA GTX 1060
 • zajęcia odbywają się z wykorzystaniem projektora multimedialnego
 • młodzież może korzystać z dodatkowych zajęć z programowania aplikacji z płatnymi praktykami dla uczestnika

 

Pracownia Eksploatacji i montażu urządzeń komputerowych.

Uczniowie zapoznają się z zasadami kompletowania zestawów komputerowych, testowania zmontowanych rozwiązań. Uczeń obsługuje sprzęt komputerowych,  przyprowadza jego diagnozę i naprawę. Okresowo serwisuje sprzęt komputerowy.

 

Pracownia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt dydaktyczny, między innymi:

 • komputery z procesorami i5-8400, 16 GB RAM, kartą grafiki NVIDIA GTX 1060
 • zajęcia odbywają się z wykorzystaniem projektora multimedialnego
 • uczeń pod nadzorem wykwalifikowanego opiekuna ma możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w sytuacjach praktycznych występujących na terenie szkoły.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

W ramach realizacji zajęć z wychowania fizycznego uczniowie mogą się zapoznać z kajakarstwem turystycznym jak i wyczynowym. Zajęcia w ramach wychowania fizycznego realizowane na Przystani kajakowej. Uczniowie zapoznać się mogą z nietypowym sprzętem sportowym takim jak: ergometr kajakowy i wioślarski - wiosłowanie na "sucho", rowerek spiningowy, orbitrek, bieżnia, siłownia itp. W ramach zajęć możliwe jest zorganizowanie dla chętnych spływu kajakowego rzeką Wartą na kajakach turystycznych. W ramach tego można rozszerzyć wiedzę na temat sportu wyczynowego jak i rekreacji ruchowej.

Technik ochrony środowiska

Pracownia badań środowiska

Na zajęciach zawodowych teoretycznych i praktycznych uczniowie zapoznają  się z metodami badań wody, powietrza atmosferycznego i gleby.  Pobierają próbki komponentów środowiskowych do badań laboratoryjnych i terenowych oraz wykonują ich oznaczenia w pracowni. Na podstawie wyników badań oceniają stan środowiska oraz planują działania związane z monitorowaniem komponentów środowiska. Zdobywają  umiejętności, które pozwalają rozpoznać zagrożenia oraz określają  ich wpływ na środowisko. Planują i realizują zadania dotyczące ochrony wód podziemnych i powierzchniowych, powietrza atmosferycznego, gleby oraz ochrony przed hałasem.

 W pracowni odbywają się dodatkowe zajęcia unijne z dziedziny ochrony środowiska, które  dają możliwość odbycia  płatnych staży zawodowych w zakładach pracy.