ZBIÓRKA KRWI W MECHANIKU

 


 

19 lutego 2018 roku na terenie Internatu przy ZSP NR 1 w Sieradzu odbyła się druga już w tym roku szkolnym zbiórka krwi. Organizatorem akcji honorowego krwiodawstwa było Szkolne Koło PCK. Akcja została przeprowadzona we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Do honorowego oddania krwi zgłosiło się 19 osób, z czego 16 osób oddało krew. Łącznie zebrano 7200 ml krwi pełnej. Dawcy to uczniowie ZSP NR 1 oraz wychowankowie internatu.

 

Kolejna zbiórka zaplanowana jest na dzień 18 kwietnia 2018 roku.

 

 

ZBIÓRKA KRWI W INTERNACIE

ALBUM

Dnia 19 października 2017 roku w Internacie przy ZSP nr 1 w Sieradzu odbyła się ogólnopolska zbiórka krwi. Akcja została zorganizowana przez Szkolne Koło PCK  współpracujące z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Do honorowego oddania krwi zgłosiło się 33 dawców w tym również wychowankowie internatu. Była to doskonała okazja aby nasi wolontariusze dołączyli do grona ludzi dobrej woli ratujących zdrowie i życie osób poszkodowanych w wypadkach  i ciężko chorych.

Następne akcje honorowego krwiodawstwa zaplanowana są na 19 lutego 2018 roku i 18 kwietnia 2018 roku.

 

 

NAJWAŻNIEJSZA INTEGRACJA

 

 

 

ALBUM

 

 Wraz z powstaniem nowej grupy wychowawczej zostały zorganizowane zajęcia integracyjne. Zajęcia poprowadziła wychowawczyni grupy. Miały one charakter cykliczny i opierały się na technikach stosowanych w socjoterapii. Poprzez wykonywanie prostych a zarazem często zabawnych zadań wychowankowie mogli się lepiej poznać. Wspólna analiza efektów ich działań  pozwoliła im również na lepsze zrozumienie samych siebie. Cennym doświadczeniem było na przykład poznanie swoich mocnych i słabych stron.

NIESIEMY RADOŚĆ

  ALBUM

W miesiącu marcu 2017 roku wychowankowie Internatu oraz działacze Szkolnego Koła PCK zainicjowali wśród społeczności szkolnej akcję zbiórki kredek, malowanek, książeczek do czytania na rzecz chorych dzieci - pacjentów szpitala. Przedsięwzięcie przeprowadzone zostało we współpracy z Oddziałem Pediatrii Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu. Uczniowie chętnie przyłączyli się do akcji ofiarując małym pacjentom odrobinę radości w trudnych chwilach choroby. Pośród prezentów znalazły się zarówno rzeczy specjalnie na tę okazję zakupione jak i ulubione książeczki ze zbiorów domowych. Wszystkie podarunki to symbol wsparcia oraz chęci niesienia bezinteresownej pomocy. Serdecznie dziękujemy!

 

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

POWODZENIA NA MATURZE!

 

Jak co roku żegnaliśmy naszych maturzystów. Impreza odbyła się w kameralnym gronie koleżanek i kolegów, z którymi uczniowie tegorocznych klas maturalnych przeżyli wspólnych kilka lat w murach internatu. Wspomnieniom i anegdotom nie było końca. Nie zabrakło również pamiątkowych upominków w postaci wykonanych przez młodszych kolegów karykatur. Zmierzającym ku dorosłemu życiu towarzyszom internackiej doli i niedoli życzyliśmy zdania egzaminów na same piątki!

 

 

 Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

 

 ALBUM

W czerwcu 2017 roku grupa młodzieży z internatu gościła w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu. Na wycieczkę wybrali się uczniowie zarówno ze stałej grupy szkół średnich jak również uczniowie uczęszczający na kursy zawodowe. Panowie strażacy w bardzo ciekawy sposób przybliżyli młodym ludziom arkana swojej pracy. Opowiedzieli jakie kryteria trzeba spełnić, aby pracować w tym zawodzie. Okazało się, iż należy posiadać nie tylko niesamowitą siłę fizyczną ale również ponadprzeciętną odporność psychiczną. Strażacy zaprezentowali także sprzęt bojowy, którym dysponują wyjeżdżając na akcje. Chętne osoby miały możliwość sprawdzenia jak ciężki jest ekwipunek pożarniczy oraz czy zwinięcie węża strażackiego to rzeczywiście prosta czynność.

JAK W DOMU

 

Zgodnie z tradycją również w tym roku tuż przed Świętami Bożego Narodzenia młodzież zamieszkująca w internacie wspólnie z wychowawcami zorganizowała Uroczysta Kolację Wigilijną. Wzięli w niej udział zarówno wychowankowie stałej grupy szkół średnich jak również młodzież kursancka. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, m.in. pani Dyrektor, pan Kierownik, pracownicy internatu oraz członkowie zaprzyjaźnionego zespołu muzycznego w składzie: mł. bryg. Jarosław Wasilik – wokal, gitara, pan  Artur Wójcicki – gitara. Wspólnie z wokalistą śpiewaliśmy kolędy oraz znane piosenki popowo – rockowe. Zabawa była przednia.

Wieczór zainaugurowało przedstawienie jasełkowe wystawione przez wychowanków szkół średnich. Występ cechował humor sytuacyjny oraz zabawne dialogi. Młodzi aktorzy wypadli wspaniale.

 

 

Internat ZSP nr 1 w Sieradzu, znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły został oddany do użytku w 1963 roku. 
Nasza szkoła jest obecnie jedyną w Sieradzu szkołą ponadgimnazjalną, dysponującą tego typu placówką opiekuńczo - wychowawczą. 

 Informacje dotyczące funkcjonowania internatu

 

 

Adres internatu:
ul. Polna 26, 98-200  Sieradz, tel. 43 8221564

Internat Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu, jest placówką opiekuńczo-wychowawczą wspomagającą dydaktyczno-wychowawczą funkcję szkoły. Znajduje się w  dwupiętrowym budynku, który objęty jest monitoringiem wizyjnym. Jest to placówka koedukacyjna  oferująca  3 i 4 osobowe pokoje dla uczniów pobierających naukę w szkołach średnich na terenie m. Sieradza. Placówka kwateruje również słuchaczy kursów zawodowych organizowanych przez Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu.

Internat pracuje 6 dni w tygodniu, od niedzieli, godzina 20.00 do piątku godzina 17.30.  

W trosce o opiekę i bezpieczeństwo uczniów internatu, prowadzone są całodobowe dyżury wychowawcze wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej a w razie potrzeby udzielana jest natychmiastowa  pomoc psychologiczna.

Wyposażenie pokoi mieszkalnych uczniów gwarantuje odpowiednie warunki do nauki i wypoczynku. Dodatkowo wychowankowie mają możliwość korzystania z bezprzewodowego internetu, księgozbioru biblioteki szkolnej, sali cichej nauki oraz świetlicy ze sprzętem RTV.

W internacie działa Młodzieżowa Rada Internatu a kadra pedagogiczna zapewnia wychowankom wszechstronny rozwój zainteresowań, uzdolnień, pasji poprzez organizację zajęć kulturalnych, turystycznych i sportowych.

 

 Wpłat  dokonuje się w kasie szkoły lub na konto :

PKO BP Sieradz 68 1020 4564 0000 5202 0010 9645

Atutem internatu jest jego położenie tuż obok szkoły i w centrum miasta. Ma to wpływ na  korzystanie przez młodzież z ofert przygotowanych przez sieradzkie placówki kulturalne, muzeum , kino, teatr czy biuro wystaw artystycznych. Bliskość dworca PKS i PKP co sprzyja dogodnemu dojazdowi młodzieży z domu rodzinnego.

Kwaterowanie dla słuchaczy kursów zawodowych organizowanych przez CEZ odbywa się raz w miesiącu od godziny 20.00 w dniu poprzedzającym rozpoczęcie zajęć dla poszczególnych kursów zawodowych.

 

Warunkiem zakwaterowania jest opłacenie z góry opłaty socjalnej na konto szkoły w kwocie 115,56 brutto - wymagany dowód opłaty podczas kwaterowania. W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko wychowanka oraz nazwę szkoły, do której uczęszcza. Internat zapewnia obiady w formie cateringu oraz miejsca do samodzielnego przygotowywania posiłków. Warunkiem wykupienia obiadów jest opłacenie z góry całej kwoty za obiady na konto szkoły - wymagany dowód opłaty podczas kwaterowania. Kwota za dany okres będzie podawana na bieżąco na stronie internatu."

Nasz internat jest miejscem bezpiecznym nie tolerującym prowokowania sytuacji konfliktowych

OPŁATY ZA INTERNAT W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

 

 

 

Uczniowie ZSP Nr 1 w Sieradzu-67,00 zł. Brutto

Uczniowie pozostałych szkół w Sieradzu- 72,36 zł. Brutto

Uczniowie przebywający w Internacie na kursach CEZ -115,56 zł. Brutto

 

Warunkiem zakwaterowania w Internacie ZSP Nr 1 w Sieradzu, jest potwierdzenie wpłaty na konto ZSP Nr 1 w Sieradzu.

Nr konta:

PKO BP Sieradz

6810 2045 6400 0052 0200 109 645

 

Adres:   98-200 Sieradz, ul. Polna 26, tel.  43 8221564  w godzinach:  7.30-15.30

 

 

  JP 2016

       
       

 


Młodzież mieszkająca w naszym internacie jest pod całodobową opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.

Skład kadry pedagogicznej w bieżącym roku szkolnym.

                  

Wychowawcy:

mgr Maciej Mess                                    
mgr Karolina Brzeziecka-Leśniewicz    
mgr  Ewa Amroziak                              
mgr  Agnieszka Gołębiowska             
mgr  Jolanta Huptys                          
mgr Katarzyna Janiszewska           
mgr Lidia Pawlik                       

Komunikaty

Ogłoszenie

Komunikaty

Uczniowie technikum! od września 2019 rusza II edycja projektu "Dobry zawód jest kluczem do sukcesu" szczegółowych informaccji udzielają nauczyciele przedmiotów zawowodych oraz są dostępne na stronie szkoły. Ulotki znajdziecie w sekretariacie uczniowskim p.83 i p.80.

 Odbiór świadectw dojrzałości 11.09.2019r od godz.11:30

 Podręczniki po SP
 Podręczniki po Gimnazjum

 Wojewódzki grant dla „Mechanika”

Powiat Sieradzki pozyskał 80 tys. zł dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, z przeznaczeniem na remont sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu.

 

 

 FILM promocyjny ZSPNR1 
Patryk Miłek (technik informatyk)

www.zawodowcy.lodzkie.pl 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu może pochwalić się liczą grupą młodzieży, która zakwalifikowała się do projektu unijnego  „Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych”.
W naszej szkole jest, aż 41 stypendystów. To bardzo liczna grupa młodzieży kształcąca się w zawodach technik architektury krajobrazu , technik informatyk, technik budownictwa, technik ochrony środowiska, technik geodeta i technik mechatronik. Uczniowie musieli wykazać się średnią nie niższą niż 4,5 z przedmiotów zawodowych. 
Dzięki temu programowi uczniowie pod opieką nauczycieli będą mogli rozwijać swoje zainteresowania zgodnie z wybranym kierunkiem kształcenia. Każdy stypendysta otrzyma 6000zł brutto na swój własny rozwój zawodowy.  
W szkole realizowany jest projekt unijny  „Dobry zawód jest kluczem do sukcesu”. Celem jest zwiększenie współpracy z pracodawcami, poprawa jakości kształcenia zawodowego, adaptacja i doposażenie pracowni a także płatne staże dla uczniów. Całkowita wartość projektu:
2 449 561,92 zł
ze środków unijnych 2 082 127,63zł

 W szkole realizowany jest projekt unijny Erasmus + z zagranicznymi praktykami dla uczniów

PGE Dystrybucja wdraża program wsparcia kształcenia zawodowego

 
 

 

 

 

 

Zapraszamy uczniów Naszej Szkoły do przyłączenia się do akcji zbiórki plastikowych nakrętek organizowanej przez PCPR w Sieradzu na rzecz dzieci i młodzieży z Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu przy ul. Dominikańskiej. Zbiórka nakrętek prowadzona jest w Internacie. Osoby chętne do włączenia się do akcji prosimy do przynoszenia ich do Internatu. 

Koordynator akcji p. Agnieszka Gołębiowska (internat) K.Borkowska (szkoła)

 
 Epizody Niepodległości
Żołnierze Tułacze (INFORMACJE, BIOGRAFIE)

O szkole

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 to największa techniczna, ponadgimnazjalna szkoła w Sieradzu.

  • Technikum
  • Liceum Ogólnokształcące
  • Branżowa Szkoła I stopnia

Szkoła posiada 23 pracownie (w tym pięć pracowni komputerowych z dostępem do Internetu), bibliotekę z Centrum Multimedialnym, salę gimnastyczną, siłownię, gabinet pielęgniarki a także internat na 150 osób.

Lokalizacja

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
ul. Piłsudskiego 5, 98-200 Sieradz

Dane kontaktowe

ul. Piłsudskiego 5
98-200 Sieradz
e-mail zspnr1@vp.pl
tel/fax 43 8271785